Po co nam emocje?

Utworzono: 16-01-2023

Uczniowie klasy pierwszej brali udział w lekcji projektowej Uniwersytetu Dzieci pt.” Po co nam emocje?”

Zajęcia rozpoczęły się od nazywania i pokazywania emocji gestami i mimiką twarzy. Następnie uczniowie dopasowywali twarze ludzi do towarzyszących im emocji. Podczas lekcji poznaliśmy historię Królestwa Elwiry, w którym wszyscy poddani byli bardzo szczęśliwi, do momentu, aż pojawił się Pustak – wiatr, który okrył Królestwo obojętnością – brakiem emocji. Uczniowie mieli za zadanie uratować Królestwo wykonując kilka zadań: taniec szczęścia, radosna piosenka, rysunek przywołujący uśmiech oraz radosny wierszyk. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w ratowaniu Królestwa, a wykonywane zadania sprawiły im dużo radości i wywołały uśmiechy na twarzach.

uczennica rozwiązuje zadanie na ekranie interaktywny,
uczennice rysuję, wykonują komiks
uczeń rozwiązuje ćwiczenie na ekranie multimedialnym
uczeń rysuje