Podsumowanie akcji charytatywnej ,,Podaj mydło”, „Kup Pan szczoteczkę”.

Utworzono: 30-01-2023

Z końcem listopada ubiegłego roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji ,,Podaj mydło” i „Kup Pan szczoteczkę”, której organizatorem jest Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania. Akcja w naszej szkole trwała do 14 stycznia.

Celem akcji była zbiórka kostek mydła i szczoteczek dla społeczności Afryki. Udało się zgromadzić 85 kostek mydła i 8 szczoteczek do zębów.

Była to kolejna akcja w naszej szkole, która zakończyła się sukcesem. Był on możliwy dzięki zaangażowaniu i hojności uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli, za co serdecznie dziękujemy.

A teraz tak krótko dla zobrazowania, jak wiele dobra uczyniliście już jedną kostką mydła.

„W Kamerunie kostka mydła kosztuje czasem tyle, ile wynosi dzienny zarobek Kameruńczyka, jeśli uda mu się znaleźć pracę. Dur brzuszny, czerwonka, ostre biegunki to tylko niektóre z chorób brudnych rąk. Można ich uniknąć poprzez mycie. Zebrane przez Was mydło trafi do naszych lekarzy w Afryce.”

Samorząd Uczniowski i wolontariusze zapraszają do udziału w kolejnych akcjach.

Podziękowanie dla społeczności Zespołu Szkół w Łebieniu za udział w akcji "Podaj mydło"
podziękowanie dla społeczności Zespołu Szkół w Łebieniu za udział w akcji Kup Panczoteczkę"
zebrane kostki mydła i szczoteczki do mycia zębów