Podsumowanie projektu edukacyjnego „Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?"

Utworzono: 22-06-2023

Uczniowie klasy 2 zrealizowali projekt edukacyjny  Fundacji Uniwersytet Dzieci Lekcje z klasą pt.  „Jak odczytywać emocje?”. W ramach projektu zostało zrealizowanych 8 lekcji. Zajęcia były prowadzone metodą pytań i doświadczeń. Najważniejszymi założeniami projektu było rozbudzanie u dzieci ciekawości oraz chęć poznawania inspirującego świata nauki i odkrywania własnych pasji. W trakcie trwania projektu uczniowie poznali 4 podstawowe emocje: radość, złość, smutek, strach. Nauczyli się opowiadać o własnych przeżyciach i nazywać emocje, które w danej chwili odczuwają. Dowiedzieli się, jak zachowuje się ciało człowieka, gdy jest on np. smutny. Drugoklasiści brali udział w wielu grupowych zabawach, które pokazały im, jak ważne jest wzajemne zaufanie i współpraca oraz wsparcie.

dyplom
uczniowie prezentują dyplomy