Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam”

Utworzono: 04-04-2022

W kwietniu obchodzimy Dni Autyzmu. Z tej okazji stowarzyszenie Niebieski Skarb  zorganizowało konkurs plastyczny : „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam”. W tym roku w artystycznej ekspresji szczególnie aktywnie uczestniczyły przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III, bo w tych kategoriach wiekowych był organizowany ten konkurs Poprzez jego organizację Stowarzyszenie „Niebieski Skarb” chciało przybliżyć nie tylko dzieciom, ale też ich rodzicom i innym mieszkańcom wiedzę, że wśród nas żyją osoby ze spektrum autyzmu. Poprzez zaangażowanie w plastyczną aktywność organizatorzy chcą kształtować tolerancyjne postawy w stosunku do tych osób, integrować osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi, zachęcać do twórczego myślenia i umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji. Konkurs miał być dobrym pretekstem do przekazania dzieciom w przystępny sposób informacji o autyzmie. One żyją i uczą się wśród nas!

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się na Placu Pokoju w ramach obchodów Dni Świadomości Autyzmu w Lęborku. Nasz uczeń klasy I Mateusz Borzęcki zdobył zaszczytne drugie miejsce. Gratulujemy !!

Nagrodzony uczeń z włodarzami miasta
Burmistrz Miasta Lęborka wręcza dyplom uczniowi
Nagrodzeni uczniowie prezentują dyplomy