Spektakle profilaktyczne - Teatr Kurtyna

Utworzono: 26-04-2022

20 kwietnia odbyły się w szkole spektakle profilaktyczne wystawione przez Teatr „Kurtyna”.

Pierwsze przedstawienie pt. „Mapa skarbów” obejrzeli uczniowie klas 1 – 3 i dzieci przedszkola. Przedstawia historię małego i niesfornego chłopca - Oskara. Chłopak chciałby spędzać całe popołudnia i wieczory na robieniu psikusów rodzicom oraz na graniu w gry komputerowe. Jednak jego rodzice nie pozwalają mu na codzienne granie z uwagi na jego zdrowie, a także z powodu powtarzającego się często złego zachowania chłopca. Aby odciągnąć go od komputera, mama poza aktywnością fizyczną znalazła jeszcze jeden sposób na zagospodarowanie czasu nudzącego się synka. Oskar daje się przekonać do czytania książek...

Drugi spektakl „Nowy trend” dla klas IV – VI to historia  uczennicy Weroniki i chłopaka Kamila.  Pewnego dnia dziewczyna zostaje wezwana przez wychowawcę klasy na krótką rozmowę. Wychowawca informuje ją, iż w klasie pojawi się nowy uczeń. W celu sprawdzenia go w gronie przyjaciół Weronika zaprasza Kamila na nieformalną imprezę klasową - tak zwany chrzest. Na spotkaniu młodzież planuje pić alkohol, a standardowym elementem zabawy będzie relacjonowanie wszystkiego na żywo w internecie….

Uczniowie oglądają spektakl
Aktorzy podczas spektaklu