Utworzono: 02-05-2022

28 kwietnia gościem biblioteki był Marcin Pałasz, autor książek oraz słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży. Spotkanie z uczniami klas I-III odbyło się dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Lęborku w ramach akcji „Biblioteka Go. Błękitny szlak”.

Pisarz z ogromnym poczuciem humoru opowiadał o sobie, o swojej twórczości, czworonożnych przyjaciołach. Dzieci z klasy I i III uczestniczące w wydarzeniu odwzajemniły się swoimi opowieściami o różnych przygodach.

Autor zdradził  słuchaczom, kiedy rozpoczął swoją przygodę z pisarstwem. A stało się to, gdy z myślą o swoim chrześniaku Krzysiu napisał specjalnie dla niego swą pierwszą książkę pt. „Opowieści z krainy potworów”. Dziś młodzi czytelnicy mogą zaczytywać się w 12 różnych opowieściach. Dwie z nich: „Wakacje w wielkim mieście” oraz „ Wszystko zaczyna się od marzeń” zostały wyróżnione, a „Sposób na Elfa” nagrodzony w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego.

Gdy podczas spotkania uczestnicy słuchali o wielu zabawnych historiach z życia pisarza towarzyszących powstawaniu niektórych jego opowieści, nabierali przekonania, że własne doświadczenia to najlepsze źródło inspiracji, a w życiu zdarza się wiele przygód wartych opisywania. Niejeden uczeń informował po spotkaniu, że przecież też mógłby napisać taką historię i stąd pomysł na konkurs literacki.

I twórczość, i osobowość autora wzbudziły niemałe zainteresowanie wśród uczniów, którzy zadawali wiele pytań.  Te pełne śmiechu, radości, wypełnione garścią dobrych emocji chwile spędzone z autorem książki o  najsłynniejszym dzisiaj w kraju psie  Elfie zaowocowały wielkim zainteresowaniem twórczością pana Marcina Pałasza, którego książki zniknęły z półek biblioteki.

Rozmowa pisarza z czytelnikami
Pisarz składa autografy
Rozmowa pisarza z czytelnikami
Uczennica odbiera autograf od pisarza