Spotkanie opłatkowe

Utworzono: 16-12-2022

15 grudnia 2022 roku miało miejsce w sali gimnastycznej spotkanie opłatkowe dla społeczności Łebienia. Siarczysty mróz oraz śnieg  wprowadziły  już świąteczny nastrój, a dopełnieniem była dekoracja na sali gimnastycznej. Wszystkich gości powitał dyrektor szkoły Krzysztof Wojtysiak. Wśród obecnych nie zabrakło wójta gminy Zdzisława Chojnackiego, wicewójt  Moniki Włusek, księdza Janusza Górala proboszcza parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Łebieniu, sołtysa Ryszarda Mataka, przedstawicieli rad sołeckich i  kół gospodyń wiejskich z Łebienia i Karlikowa.

Po odczytaniu Ewangelii Św. Łukasza o narodzeniu Jezusa ks. Proboszcz udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa oraz pobłogosławił opłatki, a wójt Zdzisław Chojnacki złożył świąteczne życzenia. Wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem i przystąpili do degustacji potraw przygotowanych przez pracownice Zespołu Szkół w Łebieniu i KGW w Łebieniu.

Część artystyczną rozpoczęły dzieci z grupy przedszkolnej „Króliczki”  pięknym tańcem ze świecami do piosenki Katarzyny Cerekwickiej „Noel”.   Dalsza część to Jasełka pod nazwą „On jest królem”  w wykonaniu dzieci szkolnych oraz kolędy kaszubskie. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd przy akompaniamencie gitary, na której grał nauczyciel muzyki Piotr Fugiel. Wielką niespodzianką dla wszystkich był występ wójta Zdzisława Chojnackiego, który na harmonijce ustnej wykonał kolędę „ Cicha Noc”. Część artystyczna spotkała się z ogromnymi brawami wszystkich uczestników spotkania. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by spotkanie opłatkowe miało taki właśnie podniosły a zarazem rodzinny charakter: wszystkim nauczycielom za ogrom włożonej pracy w przygotowanie dekoracji, stołów, oprawy muzycznej, części artystycznej, pracownikom szkoły za pomoc w przygotowaniu potraw i pomoc w przygotowanie spotkania, paniom z KGW Łebień, przedstawicielom Rady Rodziców oraz wszystkim gościom, którzy tak licznie przybyli na spotkanie opłatkowe i pięknie dziękowali za przygotowanie uroczystości. Widząc ogromną radość uczestników spotkania liczymy, że takie spotkania staną się tradycją naszej łebieńskiej społeczności.

dekoracja
scena
dyrektor przemawia
dzieci oczekują na występ