#SprzątamyDlaPolski

Utworzono: 24-04-2023

21 kwietnia 2023 r. nasza szkoła przyłączyła się do V edycji akcji #SprzątamyDlaPolski organizowanej przez Stowarzyszenie „Dla Polski” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, w ramach której uczniowie naszej szkoły z ponad pół miliona uczestnikami zaangażowało się w wielkie ogólnopolskie wydarzenie - sprzątanie naszego kraju, dzięki któremu nasza Ojczyzna jest piękniejsza. Tysiące ton śmieci zniknęło z parków, lasów i innych terenów zielonych. Wspólnie zrobiliśmy naprawdę coś wielkiego. Miło było zobaczyć zaangażowanie młodzieży, którzy dali przykład innym. Z Dniem Ziemi powiązane  są jeszcze inne ekologiczne wydarzenia w naszej szkole, tj. zajęcia z edukatorem leśnym, warsztaty ekologiczne - ekologiczne gry, szkolne konkursy ekologiczne, wycieczka uczniów klas 1-3 na wysypisko śmieci oraz kiermasz garażowy pod hasłem: „Nadaj rzeczy drugie życie”. Fotorelacje z tych wydarzeń niebawem pojawią się na naszym profilu.

uczniowie sprzątają tern wokół szkoły
uczennica sprząta w terenie
uczniowie trzymają worki
uczennica niesie worek