Świat teatru - zajęcia w klasie pierwszej

Utworzono: 29-11-2022

Uczniowie klasy 1. podczas lekcji przenieśli się do świata teatru. Poznali osoby, które pracują w teatrze. Dzięki prezentacji zapoznali się z czynnościami, które należą do ich obowiązków. Mieli także okazję wykazać się kreatywnością. Zaprojektowali własne afisze teatralne, a z drewnianych łyżek stworzyli kukiełki. Wykorzystali skrawki materiałów, kolorowe druciki, plastelinę, guziki. Powstały piękne i niepowtarzalne kukiełki, które później posłużyły do przedstawień teatralnych. W klasie powstała scena i widownia. Uczniowie po kolei odgrywali swobodne scenki, co nie sprawiało żadnych trudności, a wywoływało dużo uśmiechu i radości. Podczas takich lekcji uczniowie rozwijają swoją wyobraźnię, wchodzą w nowe role, a magia teatru sprawia, że każde dziecko czuje się wyjątkowe.

teatrzyk kukiełkowy
dziewczynka trzyma kukiełkę