Światowy Dzień Kota

Utworzono: 20-02-2023

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. To wspaniała okazja do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci.  W czasie zajęć w bibliotece uczniom  zaprezentowano  książki, których głównymi bohaterami są koty. Zachęcano do sięgnięcia po książki popularnonaukowe, w których można znaleźć wiele ciekawych informacji na temat tych zwierząt, które towarzyszą człowiekowi od wieków. Uczniowie poznali wiele ciekawostek o ich zwyczajach, zachowaniu, żywieniu, a także opiece nad nimi. Świetnie poradzili sobie z rozwiązywaniem „kocich” zagadek przygotowanych przez p. Kasię – bibliotekarkę z biblioteki publicznej. Na koniec każdy uczeń klasy drugiej według instrukcji wykonał kota origami. Opowieściom dzieci o czworonożnych pupilach nie było końca.

Dzieci prezentują swe prace
Dzieci słuchają nauczyciela
Dzieci wykonują kota origami
Dzieci wykonują kota z papieru