Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Utworzono: 28-04-2023

23 kwietnia to data ważna dla wszystkich miłośników książek - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie. Każdego 23 kwietnia odbywa się wiele wydarzeń związanych z czytaniem. W naszej bibliotece również. Odwiedzili ją młodsi czytelnicy z zerówki, aby poznać wyjątkowe miejsce w szkole. Pani Kasia z biblioteki publicznej opowiedziała o tym, jak powstają książki trafiające na półki bibliotek, która wkrótce wzbogaci się o nowe wydawnictwa dla przedszkolaków dzięki dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Wielu z młodych czytelników bierze udział w prowadzonej przez bibliotekę publiczną kampanii „Mała książka wielki człowiek” skierowanej do najmłodszych czytelników. Maluchy dostają w prezencie różnorakie książki, które mają je zachęcić do czytania, co jednocześnie wywiera pozytywny efekt na rozwój poznawczy i emocjonalny dzieci, a przy okazji rozwija słownictwo i rozbudza zainteresowania.

Miejmy nadzieję, że te i inne działania przyczynią się do rozwoju czytelnictwa wśród najmłodszych, którzy podczas wizyty z zainteresowaniem oglądali, przeglądali, czytali książki.

Bibliotekarka czyta dzieciom książkę