Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Utworzono: 26-04-2024

Dnia 24.04.2024 r. w ramach Edukacji dla bezpieczeństwa, na małej sali gimnastycznej, odbyły się zajęcia z p. Rafałem Bocianem – instruktorem Ochotniczej Służby Ratowniczej w Lęborku. W zajęciach uczestniczyły klasy IV-VIII.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak powinni zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Zapoznali się również z zasadami udzielania pierwszej pomocy  w razie urazów, np. skaleczeń, krwotoków, złamań, stłuczeń a także zadławień czy zasłabnięć.  Pod okiem doświadczonego specjalisty ćwiczyli na fantomach jak udzielić pierwszej pomocy oraz RKO (resuscytacji krążeniowo- oddechowej) i tamowania krwotoków z ran.

Klasy VII i VIII dowiedziały się również jak wygląda praca ratownika medycznego oraz jakie należy zdobyć wykształcenie aby nim zostać.

Wszyscy uczestnicy z zaangażowaniem brali udział w zajęciach, a przede wszystkim zrozumieli jak ważna jest odpowiedzialność za życie drugiego człowieka.

uczniowie na zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej