SZKOLNA STREFA GIER

Utworzono: 29-11-2023

Od listopada bieżącego roku w naszej szkole funkcjonuje szkolna strefa gier będącą finalizacją projektu pt. „Aktywne przerwy - szkolne strefy gier”, autorstwa naszej szkolnej pani pedagog. Wyżej wspomniany projekt złożony przez UKS Libero Łebień w konkursie na  nowatorskie pomysły dokonujące zmian w otoczeniu, uzyskał wsparcie finansowe w kwocie 4000 zł. Dzięki uzyskanej dotacji z Funduszu  Grantowego „Fabryka Lokalnych Innowacji", wsparcia przez Radę Rodziców, Samorząd Uczniowski oraz zaangażowaniu wielu nauczycieli udało się w naszej szkole stworzyć SZKOLNĄ STREFĘ GIER. Miejsca, w którym mottem przewodnim jest sentencja  „Strefa wolna od WiFi rozmawiajcie ze sobą” . Głównym zamierzeniem powstania szkolnej strefy gier jest profilaktyka fonoholizmu, który staje się coraz poważniejszym problem współczesnych uczniów. Strefa gier to alternatywa odciągnięcia uwagi uczniów od używania telefonów komórkowych podczas przerw na rzec aktywnego i kreatywnego spędzania czasu międzylekcyjnego z innymi rówieśnikami na wspólnej zabawie. Należy też pamiętać, że gry to bardzo efektywne narzędzie w procesie nauczania, stanowią wspaniałą formę rozrywki, wspomagają rozwój, integrują, uczą kontroli zachowania i emocji, zacieśniają więzy międzyludzkie. Dodatkowo działają jako istotny pomost pomiędzy pokoleniami- dlatego też nasza szkolna strefa gier to miejsce do międzypokoleniowych spotkań, na które nasz Samorząd Uczniowski będzie cyklicznie zapraszał.  „Aktywne przerwy- szkolna strefa gier” to projekt mający za zadanie podniesienie jakości życia uczniów, ich zdrowia fizycznego i psychicznego. Zadbanie o higienę cyfrową dzieci naszej szkoły. Strefa gier jest miejscem aktywnych działań na rzec edukacji, wychowania, wzmacniania relacji rówieśniczych i kształtowania kompetencji emocjonalno-społecznych dzieci.

Szkolna strefa gier składa się z przestrzeni gier planszowych, miejsce relaksacji oraz przestrzeni rozrywki. Obowiązuje w niej ścisły regulamin i grafik korzystania przez poszczególne klasy. Dyżury pełnią w niej szkolni wolontariusze i nauczyciele. Już niebawem w szkolnej strefie gier  odbędzie się pierwsze spotkanie, ale o szczegółach niebawem- by nie przegapić wydarzenia śledźcie naszego szkolnego fanpage lub stronę szkoły.

Należy pamiętać, że nie ma nic cenniejszego od czasu spędzonego z drugim człowiekiem,  aktywnie na wspólnej zabawie. Czas z telefonem w ręku, tego nie zastąpi, bo w życiu ważne są relacje z innymi.

zdjęcie grupowe dyrekcji z uczniami w szkolnej sali gier
uczniowie grają w szkolnej strefie gier
uczniowie z nauczycielką w strefie gier
uczennica siedzi obok nauczycielki