Tydzień pod hasłem Stop przemocy!

Utworzono: 02-02-2023

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trwającej tydzień akcji pod hasłem „Stop przemocy!”. W każdej klasie odbyły się zajęcia profilaktyczne dotyczące zjawiska przemocy w tym cyberprzemocy, na którą współczesne dzieci są w szczególności narażone. Uczniowie spotkali się z funkcjonariuszami policji z Powiatowej Komendy Policji z Lęborka. Pani policjantka szczegółowo przedstawiła uczniom konsekwencje prawne stosowania przemocy oraz wskazała instytucje, numery telefoniczne organizacji udzielającej wsparcia i pomocy w sytuacji doznania przemocy.

W szkole zorganizowano kącik informacyjny, z którego do woli mogli korzystać uczniowie. Odbył się również konkurs profilaktyczny dla klas IV-VIII na plakat pt. „Przemocy mówimy NIE!”

I miejsce zajęła Julia Folga

II miejsce - Ksawery Kwidzyński

III miejsce - Natalia Maja

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i promowanie hasała „Przemocy mówimy NIE!”, a zwycięzcom gratulujemy.

szkolna gazetka z napisem "stop przemocy"
Nauczycielka wręcza dyplomy uczniom
Policjantka prowadzi prelekcje
Uczniowie stoją w holu przy kąciku informacyjnym