Uczniowie klas 1- 3 z wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebieniu.

Utworzono: 08-05-2023

4 maja przypada Dzień Strażaka. Z tej okazji uczniowie klasy 1., 2. i 3. wybrały się z wizytą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebieniu. Na miejscu przywitali nas panowie strażacy, którzy opowiedzieli o swojej pracy, zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego, a także sprzęt, który jest niezbędny podczas różnych akcji ratunkowych. Każdy uczeń mógł wejść do kabiny wozu strażackiego. Panowie pokazali także, jak wygląda ubiór strażaka podczas akcji. Dzięki tej wizycie uczniowie mieli okazję poznać zawód strażaka oraz dowiedzieć się na czym polega jego praca, jakim sprzętem się posługują i co zrobić w sytuacji, kiedy zauważymy pożar lub wypadek. Na koniec uczniowie złożyli strażakom życzenia i podziękowali za wspólne spotkanie.

strażacy prezentują sprzęt
uczniowie przed remizą