Wielka Lekcja WF z siatkówką

Utworzono: 16-09-2022

13 września br. w Miejskiej Hali Sportowej miało miejsce ważne sportowe wydarzenie „Wielka lekcja WF z siatkówką". Gościem specjalnym był znany siatkarz, wielokrotny reprezentant Polski Wojciech Grzyb.

Ponad 160 uczniów z różnych szkół podstawowych powiatu lęborskiego uczestniczyło w zabawach i konkurencjach sprawnościowych związanych przede wszystkim z piłką siatkową. W ramach imprezy przeprowadzono sportowy quiz historyczny oraz turniej szkół. Każde dziecko otrzymało upominki. Pamiątkowe medale i puchary wręczali Sekretarz Miasta Lęborka Marian Kurzydło oraz gość specjalny Wojciech Grzyb.

W wydarzeniu udział wzięli uczniowie lęborskich szkół podstawowych nr 1, 3, 4 i 7 oraz szkół podstawowych z Nowej Wsi Lęborskiej, Garczegorza , Cewic oraz nasi uczniowie z klasy IV i V .
Organizatorami Wielkiej Lekcji WF z Siatkówką była Fundacja Orły Sportu, Fundacja Małgorzaty Glinki, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki z Lęborka, Szkoła Podstawowa nr 7 w Lęborku oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.

Grafika 1: Wielka Lekcja WF z siatkówką
Grafika 2: Wielka Lekcja WF z siatkówką