Wirtualna rzeczywistość (VR) na lekcjach chemii #Laboratoria Przyszłości

Utworzono: 25-01-2024

W trakcie lekcji chemii korzystamy z  Empiriusza - wirtualnego laboratorium, zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Dzięki temu możemy bezpiecznie posługiwać się sprzętem laboratoryjnym i odczynnikami chemicznymi. Uczniowie klasy ósmej podczas lekcji chemii nt. "Kwas siarkowy  (VI), kwas siarkowy (IV) – kwasy tlenowe siarki" przeprowadzali doświadczenie, w wyniku którego można otrzymać kwas siarkowy (IV) z wykorzystaniem wirtualnego laboratorium EMPIRIUSZ z zużyciem gogli VR zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W oparciu o wykonane eksperymenty umieją opisać właściwości tych kwasów. Uczniowie budowali modele kwasu siarkowego (VI) i kwasu siarkowego (IV).  Eksperymenty przeprowadzane z użyciem Empiriusza są całkowicie bezpieczne, także dla uczniów z alergiami i astmą.

uczennica korzysta z Empiriusza podczas lekcji chemii
uczeń korzysta z Empiriusza podczas lekcji chemii