Wirtualne Laboratorium Chemiczne Empiriusz

Utworzono: 15-02-2023

Nasza szkoła wyposażona jest w Wirtualne Laboratorium Chemiczne Empiriusz. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii Wirtualne Laboratorium Empiriusz jest cyfrowym odwzorowaniem laboratorium chemicznego. W pełni wyposażone w odczynniki chemiczne, szkło laboratoryjne i sprzęt potrzebny do wykonywania doświadczeń, jest zawsze gotowe i bezpieczne dla uczniów. Wykorzystywanie tego sprzętu na lekcjach chemii pozwala na przeprowadzanie doświadczeń chemicznych zalecanych do realizacji zgodnie z podstawą programową w klasie siódmej i ósmej. Uczeń korzystając z gogli VR oraz kontrolerów, przeprowadza zgodnie z instrukcją wybrane doświadczenie. Pozostali uczniowie obserwują jego przebieg na tablicy interaktywnej i uczą się najskuteczniej - poprzez doświadczenie.

Uczeń przeprowadza doświadczenie chemiczne w wirtualnym laboratorium