Zakończenie projektu ,, Umiem pływać"

Utworzono: 29-11-2022

28 listopada uczniowie klasy drugiej zakończyli zajęcia, które odbywały się na Pływalni Miejskiej „Rafa” w Lęborku w ramach programu powszechnej nauki pływania  ”Umiem Pływać” .

Podstawowym celem projektu było doprowadzenie do opanowania przez uczniów elementarnych sposobów pływania, a także uświadomienie dzieciom i rodzicom korzyści zdrowotnych jakie pociąga za sobą ta umiejętność. Zajęcia odbywały się  raz w tygodniu. Podczas  nich uczniowie oswajali się z wodą i poznawali tajniki pływania. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach na basenie, z niecierpliwością czekały na każdy kolejny wyjazd.  Nauczyły się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu. Udział w tym projekcie dał im nie tylko możliwość nauki pływania, ale również aktywnego spędzania wolnego czasu i dobrej zabawy.

dzieci pływają na materacu
uczniowie pływają w basenie