Zalety czytania

Utworzono: 13-12-2023

Książka to najlepszy prezent pod choinkę.
Zwykle dzieci piszą listy do Mikołaja. Tym razem bibliotekarki i polonistki napisały list do rodziców dzieci z przedszkola, w którym wskazały na zalety i korzyści wynikające z czytania książek. Oto niektóre z nich:
1. Czytanie książek zacieśnia więź uczuciową. Wspólnie spędzany czas  dziecka i rodzica daje poczucie bezpieczeństwa.
2. Książki rozwijają wyobraźnię.
3. Słuchanie czytanych książek rozwija inteligencję dziecka, wzbogaca słownictwo, uczy ładnego budowania zdań i zachęca do samodzielnej nauki i czytania. Częsty kontakt z tekstem pisanym uczy poprawności gramatycznej czy ortograficznej, a dzięki wzbogaceniu słownictwa dziecku łatwiej wyrazić swe myśli. Te wszystkie umiejętności przydatne są w nauce.
4. Książki wychowują.
5. Książki wyrabiają wrażliwość. Niejedna książka poruszy nasze serca.
6. Słuchanie, czytanie książek odpręża i pozwala przyjemnie spędzić czas.
7. Książki rozwijają pasje u dzieci, budzą zainteresowania.
8. Czytanie przekazuje nam wiele informacji o dziecku. Dowiadujemy się, co go interesuje, a co wzrusza.
9. Książki porządkują dziecięcy świat. Dzięki książkowym postaciom dziecku łatwiej jest zrozumieć codzienne sprawy.
10. Książki podpowiadają, jak porozumieć się z rówieśnikami i rodzeństwem.

Czytelnicy naszej biblioteki dzięki współpracy z biblioteką publiczną oraz funduszom z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa mogą korzystać z księgozbioru, który wzbogacił się o wiele ciekawych książek pomagających w rozwoju najmłodszych czytelników.

Zapraszamy do biblioteki!

książki