23 lutego - Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

W dniu 23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Celem tego dnia jest upowszechnianie wiedzy na temat depresji i zachęcenie chorych do leczenia.

Coraz więcej dzieci i młodych osób cierpi na tę chorobę. Pęd życia, media społecznościowe, w których udajemy, powierzchowne kontakty, brak odpoczynku, bo ciągle ktoś obserwuje nasz profil – to wszystko powoduje, że coraz młodsi ludzie zapadają na depresję.

Nie ma jednej przyczyny ani jednego rodzaju depresji. Objawami depresji są: utrzymujące się uczucie przygnębienia i smutku, czasem przesadnie emocjonalne zachowania, trudności w koncentracji, zapamiętywaniu i podejmowaniu decyzji, problemy ze snem, brak wiary w siebie, obniżona samoocena, poczucie bezsensu, lęk, zmęczenie, utrata energii.

Depresję trzeba leczy!!! Depresję można wyleczyć!!!

Całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli:

telefon 800 080 222

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:

telefon 116 111

Grafika #0: 23 lutego - Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją