Totus Tuus

Pod takim hasłem obchodziliśmy 14 rocznicę nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II. Ze względu na sytuację jaka panuje w naszym kraju i w naszej okolicy zachowaliśmy wszelkie środki ostrożności. Każdy z uczestników miał założoną maseczkę oraz siedzieli od siebie w odpowiednich odległościach. Święto naszego patrona obchodziliśmy przez dwa dni.

Dzień 14 października był w naszej szkole dniem wyjątkowym, ponieważ tego dnia gościliśmy w naszej społeczności Jego Ekselencję Księdza Biskupa Ryszarda Kasynę, który przybył, aby spotkać się z nami w towarzystwie Księdza Proboszcza Janusza Górala oraz Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska pana Ryszarda Wittke. W uroczystości brali również udział przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele, pracownicy oraz dzieci przedszkolne pięcio i sześciolatki.

Bardzo uroczyście oddaliśmy hołd naszemu Wielkiemu Patronowi – Janowi Pawłowi II. Po wprowadzeniu sztandaru został odśpiewany hymn szkoły, przedstawiciele Samorządu Szkolnego z Panią wicedyrektor złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową.

Uczniowie klas V-VIII przygotowali występ w postaci zbiórki harcerskiej, która dedykowana była świętemu Janowi Pawłowi II. Naświetlili jego życiorys, a opowieści biograficzne przeplatane były wierszami, fragmentami różnych powiedzeń Karola Wojtyły oraz piosenkami. Wspólnie zaśpiewaliśmy pieśń „Barkę” w podziękowaniu dla Wielkiego Rodaka, który zawsze wskazywał drogę, którą mamy kroczyć ku temu, co dobre i piękne. Następnie głos zabrał pan dyrektor, który podziękował wszystkim za przygotowanie uroczystości i poprosił o zabranie głosu księdza biskupa Ryszarda Kasynę. Przekonywał on, że powinniśmy być dymni, z takiego patrona. Biskup opowiadał o swojej młodości, o tym jak on sam był uczniem. Odpowiadał na liczne pytania naszych uczniów.

Uroczystość upłynęła w miłej, serdecznej atmosferze.

Dnia 15 października na pierwszej godzinie lekcyjnej akademię z okazji 14 rocznicę nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II oglądali uczniowie klas I-III, a na drugiej godzinie uczniowie klas IV – VIII. W czasie uroczystości panowała poważna i podniosła atmosfera.

Miłym akcentem kończącym akademię było złożenie przez Pana Dyrektora wszystkim pracownikom i uczniom życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz wręczenie dla nauczycieli nagród Wójta Gminy Nowa Wieś i Dyrektora Zespołu Szkół w Łebieniu za osiągane wyniki w pracy dydaktyczno – wychowawczej.

Grafika #0: Dzień Patrona
Grafika #1: Dzień Patrona