DZIEŃ ŚNIEGU - Pożegnanie ferii zimowych

W styczniu na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Śniegu. W tym roku dzieci z grupy Liski i Sówki również dołączyły do świętowania. Przedszkolaki otrzymały tajemnicze „Pudełko Pani Zimy” w którym ukryte były zadania i niespodzianka. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zaproponowanych zabawach, które rozwijały wyobraźnię i wprawiły w dobry nastrój.

Przedszkolaki dowiedziały się jakiego kształtu są płatki śniegu, podczas jakich zjawisk atmosferycznych występuje śnieg, a wykonując doświadczenia, sprawdziły, co się dzieje ze śniegiem, gdy przyniesiemy go do ciepłej sali, oraz czy śnieg jest czysty. Poprzez realizację zadań od Pani Zimy, dzieci doskonaliły percepcje wzorkową, umiejętności matematyczne w zakresie przeliczania i zapis cyfrowy liczby jak również doskonaliły motorykę małą. Uwieńczeniem zajęć było malowanie śnieżynek kolorowymi kostkami lodu. Bardzo dużą radości sprawiły dzieciom śnieżne zabawy w przedszkolnym ogrodzie.

Grafika #0: DZIEŃ ŚNIEGU - Pożegnanie ferii zimowych
Grafika #1: DZIEŃ ŚNIEGU - Pożegnanie ferii zimowych