Konkurs Plastyczny pod hasłem: „BEZPIECZNA RODZINA”

Świat bez przemocy, bezpieczny i przyjazny dziecku. Godność, szacunek i wolność jako wartości sprzyjające prawidłowemu rozwojowi dzieci i młodzieży – to elementy idealnej szczęśliwej przyszłości, które znalazły odzwierciedlenie w pracach konkursu „Bezpieczna Rodzina”. Patronat nad konkursem objęła Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski.

Realizując zadania z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie Powiatu Lęborskiego, Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku w dniach 1-19 listopada br. włączył się w światową kampanię: „19 dni przeciwko przemocy i wykorzystywaniu dzieci i młodzieży”.

Akcja ma na celu tworzenie świata, w którym dzieci czują się bezpieczne i szczęśliwe. Przypomina o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności, o wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

W związku z realizacją zadań podejmowanych w ramach kampanii zorganizowany został Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem: „BEZPIECZNA RODZINA”.

Honorowy Patronat nad konkursem objęła Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych realizujących obowiązek szkolny na poziomie szkoły podstawowej z terenu powiatu lęborskiego. Na konkurs wpłynęło 37 prac. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała Julia Folga- uczennica klasy 5. Bardzo gratulujemy!

Grafika #0: Konkurs Plastyczny pod hasłem: BEZPIECZNA RODZINA
Grafika #1: Konkurs Plastyczny pod hasłem: BEZPIECZNA RODZINA