"Loguj się z głową - bezpieczeństwo w sieci"

Uczniowie klasy 1 wzięli udział w programie edukacyjno – profilaktycznym “Loguj się z głową”. Uczniowie przenieśli się w świat Cyberzachodu, w którym Cyberszeryf walczy z Dziką Banda, czyli przestępcami internetowymi. Celem lekcji było uświadomienie uczniom, iż nie zawsze osoba, która poznamy w internacie jest tą, za którą się podaje. Dzieci poznały potencjalne zagrożenia związane z nawiązywaniem relacji za pośrednictwem internetu i mediów elektronicznych oraz sposoby radzenia sobie w sytuacji kontaktu z osobą nieznajomą. Uczniowie tworzyli swoje awatary, dzięki czemu mieli możliwość przekonać się, że mogą stworzyć w sieci postać jaką tylko chcą i musi być do nich podobna. Na koniec powstał plakat z najważniejszymi zasadami o których należy pamiętać, aby w  bezpieczny sposób korzystać z internetu.

Logo programu
Uczeń otrzymał certyfikat