Magiczna moc bajek

„Mróweczki” zakończyły realizację Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek”. Głównym celem projektu było promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością.

Ważnym celem było także upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci, kształtowanie postaw, a także wychowanie do wartości.

Podczas zajęć zwracano uwagę na przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych, uwrażliwienie na piękno języka polskiego i zachęcanie do posługiwania się poprawną polszczyzną.

Ważnym celem było także wyzwalanie pozytywnych emocji, rozwijanie wyobraźni, koncentracji i uwagi, zdolności twórczego myślenia, a także wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka.

W podziękowaniu „Mróweczki” otrzymały certyfikaty za udział w projekcie.

Przedszkolaki z materiałami informacyjnymi "Magiczna moc bajek"