PROJEKT EDUKACYJNY: SIGUMA W PRZEDSZKOLU

W drugim semestrze dzieci z wszystkich grup przedszkolnych będą brały udział w innowacyjnym projekcie edukacyjnym „SIguma w przedszkolu”.

Co to jest SIguma?

To guma animacyjna, która w połączeniu z różnorodną muzyką, poza węchem i smakiem, aktywizuje wszystkie dziecięce zmysły. Jest doskonałym sposobem wspierającym proces terapii, nauczania i wychowania. Dzięki różnorodnym fakturom i możliwościom, pozwala na:

- holistyczny rozwój dziecka,

- doskonale sprawdza się w terapii z dziećmi z różnymi zaburzeniami i niepełnosprawnościami,

- rozwija zdolność planowania motorycznego u dzieci; zwiększa świadomość ciała;

- poprawia stabilizacje posturalną w tym koordynację ruchową i siłę mięśniową,

- motywuje do zabawy,

- usprawnia małą motorykę,

- integruje dzieci z różnych grup wiekowych,

- stymuluje układ przedsionkowy,

- kształtuje zdolności rytmiczno – taneczne oraz poczucie rytmu, wyobraźni muzycznej i ekspresji ruchowej dzieci.

Projekt będzie realizowany przez nauczycieli przedszkola, którzy uczestniczyli w warsztatach muzyczno-ruchowych w Ogólnopolskim Programie „Kraina Muzyki”.

Zabawy z wykorzystaniem SIgumy będą realizowane w każdej grupie wiekowej raz w miesiącu zgodnie z harmonogramem. Efekty będą systematycznie zamieszczane na stronie internetowej.

Grafika #0: PROJEKT EDUKACYJNY: SIGUMA W PRZEDSZKOLU
Grafika #1: PROJEKT EDUKACYJNY: SIGUMA W PRZEDSZKOLU