Projekt - Jak radzić sobie z emocjami?

Od grudnia uczniowie klasy szóstej realizują wraz z wychowawcą Ogólnopolski Projekt Uniwersytetu Dzieci pt. "Jak radzić sobie z emocjami?". Lekcje odbywają się raz w tygodniu w ramach zajęć z wychowawcą. Uczniowie są już na półmetku realizacji projektu. Każda lekcja to nauka rozpoznawania emocji i radzenia sobie z nimi. Dzieci poznają, nazywają wszystkie uczucia, te dobre oraz trudne, które sprawiają nawet dorosłym wiele problemów. Uczą się, że aby lepiej poradzić sobie z trudną emocją, dobrze jest również wiedzieć, jaka jest rola emocji, po co się je odczuwa. Uczniowie poznają dzięki temu projektowi metody radzenia sobie w emocjonalnie obciążającej sytuacji. Dzieci już zdążyły zaznajomić się ze swoimi mocnymi stronami, uczyły się jak pozytywnie wytłumić swoją złość. Dużo czasu poświęcono tematowi empatii oraz jak dbać o swój dobry nastrój. W czasie zajęć specjaliści pracujący w tym projekcie wspomagają materiałami, ciekawymi scenariuszami lekcji oraz filmami.

Grafika #0: Projekt - Jak radzić sobie z emocjami?
Grafika #1: Projekt - Jak radzić sobie z emocjami?
Grafika #2: Projekt - Jak radzić sobie z emocjami?
Grafika #3: Projekt - Jak radzić sobie z emocjami?