Samorząd Uczniowski o Dniu Ziemi

22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi święto obchodzone  na całym świecie.
Ten dzień jest bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania o problemach klimatycznych na Ziemi. Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych, oraz placówek oświatowych. Z powodu pandemii, wiele towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbywa się w świecie wirtualnym. Podobnie jest w naszej szkole i przedszkolu.

Czy ja mogę coś zrobić dla Ziemi? Czy mój mały wkład ma znaczenie przy ogromie zniszczeń? TAK, tak i jeszcze raz tak. Jeśli każdy z nas robiłby dla planety jedną małą rzecz dziennie, byłoby to odczuwalne na całej Ziemi np. rezygnacja z butelek plastikowych czy z torebek foliowych. Nie jest to trudne, trzeba tylko chcieć.

Za co kocham Ziemię? Co mi daje Ziemia? Co mogę zrobić dla Planety? Na te pytania odpowiadają uczniowie naszej szkoły i dzieci z przedszkola. Samorząd Uczniowski zaprasza do obejrzenia filmiku: https://youtu.be/K7u3X5PuK30