SensoSmyki

Grupa 4-latków z pełnym zaangażowaniem realizuje zadania ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: „SensoSmyki”.

I.„Kocyk Mocy” przedszkolaki projektowali i współuczestniczyli w szyciu „Kocyka Mocy”, który stał się „Magicznym Kocem”, niezastąpionym w wielu wspólnych zabawach. Dzieci są dumne, że mogły wnieść fragment swojej tkaniny i cząstkę swojej pracy w powstanie koca. Chcemy podziękować Pani Mariolce za dopracowanie i sfinalizowanie zadania.

II.Sensoryczna ścieżka z przeróżnych materiałów: (tkaniny różnych faktur, pompony, sensoryczne krążki, folia bąbelkowa, wytłoczki na jajka, gąbka, papier ścierny, wycieraczka igłowa, piasek, dary jesieni: orzechy, kasztany, żołędzie, liście, kora drzewna, mech, dzika różna, pszenica, jęczmień, itp.) wywołała wiele uśmiechów na twarzach dzieci, pobudzając zmysły a w szczególności zmysł dotyku.

III. „Las w słoiku” okazał się nie tylko efektywną kompozycją miniaturowych roślin, ale również niezwykłą lekcją biologii. Dzieci samodzielnie układały poszczególne warstwy podłoża niezbędne do posadzenia roślin, poznając je dotykiem i węchem. Największą radość wywołał u dzieci efekt końcowy- powstanie pięknej ozdoby, którą jako prezent dla rodziców zabrali do domu.

Grafika #0: SensoSmyki
Grafika #1: SensoSmyki