Tydzień Języka Ojczystego w naszej szkole

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dlatego też i w naszej szkole nie mogło zabraknąć działań związanych z tym świętem. Nauczycielki języka polskiego zadbały o to, by zaciekawić uczniów językiem polskim. Dlatego w dniach 22-26 lutego obchodzony był w naszej szkole Tydzień Języka Ojczystego. Celem obchodów było promowanie świadomego posługiwania się poprawnym, pięknym językiem polskim w mowie i w piśmie. Uczniowie klas V - VIII pod kierunkiem nauczycielek języka polskiego, każdego dnia poznawali podczas lekcji on – line ciekawe zadania, z którym musieli się zapoznać oraz je wykonać. Uczniowie zmagali się z ciekawymi polonistycznymi pojęciami, bawili się związkami frazeologicznymi, radzili sobie z trudnymi liczebnikami, poznawali tajniki prawidłowego używania znaków interpunkcyjnych, a ostatniego dnia „łamali język” na wierszykach pełnych trudnych do wymówienia wyrazów.

Powyższe działania uczciły Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, zaangażowały wielu uczniów do działania, pogłębiły umiejętności językowe.

Pamiętajmy, że należy dbać o poprawność języka polskiego cały rok.

Grafika #0: Tydzień Języka Ojczystego w naszej szkole
Grafika #1: Tydzień Języka Ojczystego w naszej szkole