Wielki Maraton Czytelniczy

Wielki Maraton Czytelniczy - ogólnopolski konkurs dla dzieci i młodzieży objęty Patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty został zainicjowany we wrześniu 2009 r. przez nauczycielki języka polskiego gdańskich szkół. Nasza szkoła przystąpiła do niego w roku szkolnym 2016/2017. Od tego czasu wielu uczniów naszej szkoły zostało laureatami, finalistami lub otrzymało wyróżnienia.

Przypomnijmy, że każdy uczestnik musiał przeczytać co miesiąc jedną książkę, wskazaną przez organizatorów oraz napisać test związany z treścią książki. Tegoroczna edycja była nietypowa, ponieważ przeprowadzona zdalnie. Wzięli w niej udział:  Pola Sterkowicz z klasy III, uczennice z klasy V: Julia Folga, Zofia Podkocka, Wiktoria Szafoni, Katarzyna Klawikowska z klasy VI, Anna Sęktas z klasy VII i ósmoklasiści: Oliwia Gierszewska, Dobrosława Laskiewicz, Kamil Kossewski.

W etapie szkolnym najwięcej punktów uzyskała Pola Sterkowicz z klasy III. Drugie miejsce zajęła Julia Folga z klasy V. Spośród uczniów grupy starszej najlepsza okazała się Dobrosława Laskiewicz.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki ogólnopolskie. Powodzenia!

Wielki Maraton Czytelniczy