Wiosna w Przedszkolu

„Marzanno, marzanno, ty zimowa panno

uciekaj, gdzie pieprz rośnie, zrób miejsce wiośnie”.

Pod takim hasłem wszystkie dzieci z przedszkola żegnały zimę, a witały wiosnę. Każda grupa wykonała swoją marzannę, z którą przeszła w okolicy przedszkola odśpiewując wiosenne piosenki i wykrzykując hasło żegnające zimę. Tym samym dzieci z grupy Sówki i Mróweczki zrealizowały marcowe zadania w ramach projektu edukacyjnego „Kreatywny Przedszkolak”. Tego dnia nie zabrakło również wiosennych zabaw i przedsięwzięć, m. in. sadzenia traw i  kwiatów w celu stworzenia wiosennego kącika, zabawy z chustą animacyjną, segregowanie kwiatów, przeliczanie owadów i żabek, tworzenie wiosennych prac techniczno - plastycznych.
Miejmy nadzieję, że udało się przedszkolakom przepędzić zimę, by wiosna w końcu zawitała.

Dzieci sadzą w doniczkach wiosenne kwiaty
Dzieci wykonują wiosenne prace plastyczne
Zabawa wiosenna
Dzieci wykonały portret Pani Wiosny