Wycieczka do Malborka

We wtorek, 8 czerwca 2021, uczniowie naszej szkoły wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Malborka. Po 3 godzinnej podróży autokarem dotarliśmy do malborskiego zamku. Podczas zwiedzania, przewodnicy  opowiadali nam  historię zakonu krzyżackiego, zdradzili tajemnice codziennego życia braci zakonnych, poznaliśmy historię zamkowego kościoła, zwiedziliśmy pałac Wielkiego Mistrza, Zamek Niski z unikatowym centralnym ogrzewaniem, zapoznaliśmy się ze zbiorami broni, sztandarów, a nawet dzieł wykonanych z bursztynu. Zamek w Malborku, pięknie położony nad rzeką Nogat, w Delcie Wisły, jest obecnie uważany za największy gotycki zamek w Europie i najlepszy przykład średniowiecznej architektury obronnej. W 1997 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO i jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych i najbardziej znaczących zabytków w Polsce.

Po tej sporej dawce historii udaliśmy się na pyszny obiad. Najedzeni z niecierpliwością czekaliśmy na kolejny punkt programu, czyli wizytę w  DINO PARKU. Głównymi atrakcjami parku była ścieżka edukacyjna, gdzie na swojej drodze mogliśmy spotkać kilkadziesiąt ruchomych dinozaurów, które w otoczeniu pięknej zieleni lasu, przeprowadziły nas przez poszczególne okresy w dziejach ziemi. Smoki w parku były odwzorowaniem ich prawdziwego wyglądu. Poza sztucznymi i stworzonymi przez człowieka figurami zwierząt w parku tym mogliśmy zobaczyć również żywe zwierzęta. Są to m. in. kangury, muflony czy alpaki i inne gatunki, które znajdują się w mini zoo. Oprócz poznawania i nauki była   również  zabawa  na  placu  zabaw . To było prawdziwe szaleństwo. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wieczorem wróciliśmy do domu.

Przed Zamkiem w Malborku
Zamek w Malborku