Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe: uzdolnienia plastyczno- techniczne.

Grupa 5 latków rozpoczęła zajęcia plastyczno- techniczne z projektu unijnego „Przedszkole z klasą” w Gminie Nowa Wieś Lęborska. Zajęcia realizowane są dwa razy w tygodniu (w poniedziałki i w czwartki).

Głównym celem programu jest:

• rozwijanie u dzieci uzdolnień i zainteresowań artystycznych oraz ich wrodzonych możliwości twórczych poprzez różnorodne działania plastyczne,
  • stwarzanie okazji do poznawania różnorodnych technik plastycznych,
  • rozwijanie wrażliwości zmysłowej, estetycznej
  • kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie,
  • budzenie wiary we własne możliwości.

Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Poprzez rysunek i inne prace plastyczne poznajemy naszego wychowanka: jego emocje, rozwój intelektualny, zainteresowania. Ważne jest, aby zapewnić dziecku możliwość swobodnej i twórczej wypowiedzi. Podczas tworzenia dziecko doznaje silnych przeżyć. Wynikają one nie tylko z samego działania lecz także z możliwości wyrażenia środkami plastycznymi własnych myśli i uczuć, których dziecko nie byłoby w stanie opowiedzieć słowami. Wychowanie plastyczne pełni funkcję terapeutyczną. Przez organizowanie różnorodnych form aktywności plastycznej oraz rozwijanie i kształtowanie jego różnych umiejętności – usuwa zahamowania i poczucie niepewności, uczy wiary we własne siły, we własne możliwości twórcze. Możliwości i osiągnięcia twórcze małych dzieci są bowiem wielkie i zdumiewające. Prace ich są ciekawe i bogate, zwłaszcza wtedy, kiedy stworzy im się warunki sprzyjające rozwojowi działalności artystycznej.

Grafika #0: Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe: uzdolnienia plastyczno- techniczne.
Grafika #1: Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe: uzdolnienia plastyczno- techniczne.
Grafika #2: Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe: uzdolnienia plastyczno- techniczne.
Grafika #3: Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe: uzdolnienia plastyczno- techniczne.
Grafika #4: Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe: uzdolnienia plastyczno- techniczne.
Grafika #5: Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe: uzdolnienia plastyczno- techniczne.
Grafika #6: Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe: uzdolnienia plastyczno- techniczne.
Grafika #7: Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe: uzdolnienia plastyczno- techniczne.
Grafika #8: Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe: uzdolnienia plastyczno- techniczne.
Grafika #9: Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe: uzdolnienia plastyczno- techniczne.
Grafika #10: Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe: uzdolnienia plastyczno- techniczne.
Grafika #11: Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe: uzdolnienia plastyczno- techniczne.
Grafika #12: Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe: uzdolnienia plastyczno- techniczne.
Grafika #13: Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe: uzdolnienia plastyczno- techniczne.
Grafika #14: Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe: uzdolnienia plastyczno- techniczne.
Grafika #15: Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe: uzdolnienia plastyczno- techniczne.
Grafika #16: Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe: uzdolnienia plastyczno- techniczne.