DOBRZY KIEROWCY ROSNĄ Z NAMI

„Mróweczki” sumiennie wykonują kolejne zadania projektowe. Pierwszym był drogowy spacer edukacyjny. Spacerując po naszej miejscowości zwracaliśmy uwagę na znaki drogowe oraz poruszające się pojazdy.

Drugie zadanie polegało na rozwieszeniu plakatów dla dorosłych w widocznym miejscu w szkole/przedszkolu oraz przygotowanie i przekazanie kierowcom specjalnych kart - zawieszek do samochodu.

Trzecim zadaniem  „Mróweczek” było przygotowanie „przypominajki” dla najstarszej osoby w rodzinie. Dzieci pokolorowały obrazek, a następnie napisały, do kogo adresowana jest „przypominajka”. Tak przygotowaną kartę przekazały w domu swoim najbliższym  ucząc hasła: „AUTO STOP-ROBISZ KROK”.

Z  niecierpliwością czekamy na kolejne zadania. Zapraszamy także do obserwowania strony www.gotowidodrogi.pl, gdzie również można znaleźć relacje oraz zdjęcia z naszych działań.

Dziewczynka wykonuje przypominjakę dla najstarszej osoby w rodzinie
Trzy dziewczynki pokazują przygotowane zawieszki dla kierowców.
Dzieci przygotowują przypominjakę dla najstarszej osoby w rodzinie (3).jpg
Dzieci wraz z nauczycielką na spacerze w poszukiwaniu znaków drogowych
Nauczycielka pokazuje dzieciom plakaty projektowe
Plakaty powieszone na korytarzu szkolnym
Plakat projektowy o treści: "dziecko krok - auta stop" powieszony na ścianie
Przygotowane zawieszki dla rodziców-kierowców.
Wspólne zdjęcie dzieci z przygotowanymi zawieszkami dla kierowców