Dokarmiamy ptaki zimą

14 grudnia w bibliotece szkolnej odbyła się bardzo pouczająca lekcja.
Zima to bardzo trudny czas  dla ptaków. Niska temperatura, krótsze dni, trudny dostęp do pokarmu. Jak pomóc ptakom przetrwać ten trudny czas?

Uczniów klasy III, którzy odwiedzili bibliotekę szkolną, przywitał śpiew ptaków. Z uwagą oglądali figurki ptaków i rozpoznawali gatunki, oglądali książki popularnonaukowe na ich temat. Jednak głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z potrzebami żywieniowymi ptaków zimą. Bo że trzeba dokarmiać, dzieci wiedziały i opowiadały o swoich doświadczeniach.

Dzięki prezentacji dzieci dowiedziały się, jakie ptaki najczęściej odwiedzają karmniki, kiedy rozpocząć dokarmianie, jak  dokarmiać ptaki, aby im nie zaszkodzić, jakie pokarmy lubią najbardziej, jakie im szkodzą oraz  gdzie postawić karmnik, aby ptaki mogły bezpiecznie się pożywić, jak zadbać o karmnik. Na koniec goście biblioteki mogli zobaczyć karmniki z recyklingu, czyli z kartonu po maślance, plastikowej butelki itp. Jedna z uczennic zaproponowała, żeby jej koleżanki i koledzy zaprojektowali, przygotowali i powiesili podobne karmniki, a zrobionymi zdjęciami pochwalili się pozostałym.

Grafika 1: Dokarmiamy ptaki zimą
Grafika 2: Dokarmiamy ptaki zimą