"Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmienić świat?”.

W klasie VII rozpoczęła się realizacja zajęć z projektu "Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmienić świat?”. Pierwsze spotkanie miało wprowadzić uczestników w świat emocji. Odbywało się pod hasłem „Jak dbać o równowagę emocjonalną ?”

Na zajęciach uczniowie z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli fragment serialu „Rodzinka pl.”, w którym pomiędzy bohaterami dochodzi do kłótni, której powodem było brak chęci i czasu na wspólne zjedzenie posiłku. Bardzo wnikliwie analizowali tę scenę z punktu widzenia każdego z bohaterów. Dość szybko doszli do wniosku, że ta sama sytuacja może wywoływać diametralnie rożne emocje u poszczególnych ludzi.  Dzięki tej analizie dowiedzieli się także, jak samoregulacja emocji może pomóc w odzyskaniu wewnętrznej równowagi. Nauczyli się rozróżniać samoregulację od samokontroli. Zrozumieli, że nie ma złych emocji. Wszystkie są bardzo ważne w naszym życiu. Istotne jest jedynie wypracowanie takich zachowań, które będą akceptowane społecznie i adekwatne do okoliczności.

Przed uczniami klasy VII kolejne ciekawe zajęcia prowadzone metodą projektową.

Uczniowie pracują w grupie.
Grupa dziewczynek robi notatki
Grupa dziewczynek pracuje w grupie
Grupa chłopców sporządza notatki
Uczniowie w grupie rozmawiają i sporządzają notatki