Latarnia morska Stilo

Wycieczka do Stilo odbyła się 10 września w piątek. Wzięli w niej udział uczniowie z klasy III, IV, VI i VII uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego. Po przyjeździe na miejsce udaliśmy się meleksami na plażę, gdzie mieliśmy okazję spacerować i podziwiać nadmorskie krajobrazy. Szczególnie zachwyciły nas pobliskie wydmy i roślinność, która tam występuje.

Następnie udaliśmy się do latarni morskiej, która po raz pierwszy swoim światłem rozbłysła w 1906 roku. Jej konstrukcja wykonana jest cała ze stali i skręcona za pomocą śrub. Obok niej znajduje się domek latarnika. Na świecie istnieją tylko trzy takie latarnie. Dziś jest niewątpliwie wizytówką Stilo oraz jedną z największych atrakcji turystycznych w tej okolicy.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to był udany  wyjazd. Podczas wycieczki dopisywała pogoda i humory. W trakcie wyjazdu uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy z zakresu tematyki morskiej, a także mieli możliwość integracji.

Latarnia morska Stilo
Uczniowie w drodze na latarnię.
Zabawy uczniów na plaży
Uczniowie wchodzą na latarnię
Jazda meleksem
Odpoczynek uczniów