Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu otrzymał dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w kwocie 5 tys. zł.

Za kwotę 2500 zł zakupiono literaturę dziecięcą i młodzieżową - łącznie 117 książek. Zakupy poprzedziła akcja mająca na celu rozpoznanie potrzeb i zainteresowań naszych uczniów. W wyborze tytułów brali udział rodzice oraz nauczyciele. Pierwsze książki już zostały wypożyczone, a pozostałe czekają na powrót dzieci do szkoły. Na pewno każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Można mieć pewność, że zgromadzony księgozbiór przyczyni się do dostarczania pozytywnych przeżyć, miłych wrażeń, rozbudzi wyobraźnię i zainteresowania dzieci.
Za pozostałą kwotę zakupiono regały biblioteczne, które umożliwią urządzenie kącika czytelniczego dla najmłodszych czytelników i łatwiejszy dostęp do książek. Bibliotekę czekają ogromne zmiany, o których będziemy informować.
NPRCz – to inicjatywa, która umożliwia nowe, ciekawe działania.

Dziewczynka trzyma książkę
Chłopiec trzyma książkę