POLICJANCI W PRZEDSZKOLU

11 października nasze przedszkole odwiedziło dwóch funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. Spotkanie miało na celu uświadomienie przedszkolakom, czyli najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego, jakie zagrożenia mogą napotkać na drogach.

Policjanci przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach ruchu drogowego, tłumaczyli, jak należy się zachowywać i o czym muszą pamiętać, aby być bezpiecznym na drodze, a także podczas zabawy w miejscu zamieszkania.

Funkcjonariusz podkreślał, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, tłumaczył najmłodszym, jak duży wpływ mają one na naszą widoczność na drodze.

Dzięki takim spotkaniom, dzieci będą darzyły policję zaufaniem, do której zawsze mogą zwrócić się o pomoc.

Dwaj policjanci opowiadają dzieciom o zagrożeniach na drogach.
Policjanci opowiadają dzieciom o bezpieczeństwie.