Przedświąteczny kiermasz - ANIOŁY DLA HOSPICJUM

10 grudnia 2021 roku w śnieżne zimowe popołudnie „ Anioły zstąpiły z nieba” i otoczyły teren naszej szkoły. To właśnie tego dnia o godzinie 16.30 rozpoczął się kiermasz świąteczny przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu pod znaczącym tytułem  „ Anioły dla hospicjum”.

Przygotowania do kiermaszu rozpoczęły się dużo wcześniej. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i całe rodziny przygotowywali przez okres jesienny ozdoby na kiermasz, dekoracje, zbierali materiały. Sztab ludzi w tym; Rada Sołecka Łebień na czele z sołtysem Ryszardem Matakiem, Koło Gospodyń Wiejskich Łebień na czele z Elżbietą Jeką, radna gminy z Łebienia Monika Włusek, Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Łebieniu na czele z przewodniczącą Emilią Stanuch wspierał organizatorów swoją ciężką pracą, pomysłami i dobrym słowem.

W czasie kiermaszu można było skosztować ciepłe potrawy, ciasta. Odbyła się również licytacja „ cudnych Aniołów”.  Piękna sceneria specjalnie przygotowana na tę okoliczność przez niezastąpioną panią Dorotę Studzińską w połączeniu z naturalnym śniegiem, którego sporo tego dnia nasypało dodały tej imprezie magicznego uroku. Dochód z kiermaszu został przeznaczony na budowę Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego w Pogorzelicach, za co dziękowała obecna na imprezie Agata Kozyr szefowa fundacji Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego, zaś członkinie fundacji dzielnie nas wspierały i zagrzewały do działania w czasie kiermaszu.

Pragniemy bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję od początku, od pomysłu do końca czyli do realizacji. Organizując tę akcję udowodniliśmy kolejny już raz, że wspólnie możemy bardzo dużo osiągnąć, że praca zespołowa przynosi wymierne korzyści. Dziękujemy pracownikom i nauczycielom Zespołu Szkół w Łebieniu – wszystkim  za ogrom pracy, uczniom tym występującym jak i tym z samorządu szkolnego i ze Szkolnego Koła Wolontariatu, Radzie Rodziców na czele z przewodniczącą Emilią Stanuch, , Radzie Sołeckiej z sołtysem Ryszardem Matakiem, Kołu Gospodyń Wiejskich z Elżbietą Jeką, radnej Monice Włusek. Bez Was ta akcja z pewnością by się tak nie udała  i zabrakłoby tego najważniejszego – wspólnych chwil spędzonych przy ciężkiej pracy w radosnej atmosferze. Dziękujemy za obecność i wsparcie księdzu proboszczowi parafii Łebień Januszowi Góralowi i panu wójtowi gminy Nowa Wieś Lęborska Zdzisławowi Chojnackiemu. Bardzo gorąco pragniemy również podziękować wszystkim sponsorom za waszą bezinteresowną pomoc.

„Anioły rzeczywiście zstąpiły tego dnia z nieba”. Szanowni Państwo pokazaliście swoją obecnością, pracą i wsparciem tej akcji, że wszyscy jesteście Aniołami.

Uczniowie tańczą podczas kiermaszu
Licytacja na cel charytatywny
Dzieci tańczą podczas kiermaszu
Uczestnicy kiermaszu