SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

28.10.2021r. uczniowie klas I – III wzięli udział w spotkaniu z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Lęborku na temat „Bezpieczeństwo dzieci na drogach”. Uważnie słuchali i udzielali prawidłowych odpowiedzi na pytania dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez ulicę oraz sygnalizacji świetlnej. Panowie policjanci uczulili także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów  podczas podróży samochodem. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien nosić zwłaszcza w okresie jesienno- zimowym. Dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Spotkanie było interesujące i pouczające, a przekazana wiedza teoretyczna z pewnością znajdzie  zastosowanie w praktyce.

Dwaj policjanci opowiadają dzieciom o bezpieczeństwie
Pani Dyrektor przedstawia uczniom policjantów
Uczniowie siedzą na ławkach i słuchają policjantów