Światowy Dzień Zwierząt u Jeżyków i Mróweczek

W październiku obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Ten dzień jest bardzo ważny gdyż, wszyscy wiemy, jak wiele dobrych emocji przynoszą nam na co dzień  nasi czworonożni przyjaciele. Wiemy także, że posiadanie zwierzęcia uczy  dzieci wrażliwości, bezwarunkowej miłości, poczucia obowiązku i jak smutne byłoby życie bez nich. Bo zwierzę  to wierny towarzysz zabaw, pocieszyciel w smutkach i niezawodny przyjaciel. Właśnie dlatego to  jeden z ulubionych dni naszych dzieci z grup przedszkolnych - Jeżyków i Mróweczek. Każde dziecko  podczas zajęć z wielką przyjemnością  opowiadało  o swoim pupilu  oraz chwaliło się  wiedzą na temat jego upodobań oraz  znajomości obowiązków wobec nich. Okazuje się, że  wiedza dzieci  na temat opiekowania się  posiadanymi zwierzętami jest ogromna. A  radość podczas opowiadania o nich jest  dowodem ich wielkiego przywiązania, troski i miłości do swoich pupilów. Jak widać „bracia mniejsi”, bo tak św. Franciszek z Asyżu nazywał zwierzęta, zajmują   wyjątkowe miejsce w życiu naszych przedszkolaków, co zauważyć można na poniższych zdjęciach dzieci ze swoimi ulubieńcami.

Chłopiec trzyma kota
Dziewczynka siedzi obok psa
Chłopiec leży obok kota
Chłopiec głaska  kota