"Szkolne Przygody Gangu Swojaków"

Uczniowie klasy 2 po raz kolejny zgłosili się do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Szkolne Przygody Gangu Swojaków" przygotowywanej przez Jeronimo Martins Polska S.A. W tym roku organizatorzy zachęcają uczestników do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, odkrywania piękna natury oraz gatunków zwierząt znajdujących się pod ochroną. Bohaterowie programu - Swojaki - mają pokazać dzieciom różne regiony kraju, w których żyją chronione i zagrożone gatunki zwierząt. Pokazują piękno natury oraz że jej odkrywanie i poznawanie może być niezwykłą zabawą, w czym pomogły specjalnie przygotowane zadania. Wszystkie dokumentowane były w specjalnych Dzienniczkach Troskliwego Odkrywcy. Na koniec wspólnie wykonaliśmy konkursowe zadanie - mapę małej ojczyzny. Teraz pozostaje trzymać kciuki, gdyż wykonana praca bierze udział w konkursie ogłoszonym w ramach realizacji programu.

Gatunki zwierząt pod ochroną
Dzieci z nauczycielką wykonują makietę małej ojczyzny
Uczeń prezentuje wykonany przez siebie zielnik
Uczniowie pracują nad makietą Polski