Uroczystości patriotyczno – religijne upamiętniające Marsz Śmierci więźniów KL Stutthof

26 września - zgodnie z tradycją - w ostatnią niedzielę września na cmentarzu w Krępie Kaszubskiej odbyły się uroczystości patriotyczno – religijne upamiętniające Marsz Śmierci więźniów KL Stutthof. Po wprowadzeniu Kompanii Honorowej I Batalionu Zmechanizowanego w Lęborku, pocztów sztandarowych i odśpiewania hymnu, została odprawiona Msza Święta w intencji Ofiar Marszu Śmierci przez proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela w Białogardzie ks. Krzysztofa Kozakiewicza.

Podczas uroczystości zabrakło uczestników tego tragicznego wydarzenia, reprezentował ich dyrektor Muzeum Stutthof w Sztutowie Piotr Tarnowski.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Garczegorzu przedstawili niezwykle poruszający montaż słowno – muzyczny „Jak to możliwe?”.

Po odczytaniu Apelu Poległych i salwie honorowej delegacje władz samorządowych, organizacji społecznych, służb mundurowych, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele lokalnej społeczności złożyli kwiaty pod pomnikiem Ofiar Marszu Śmierci. Uroczystość zakończyło odśpiewanie Roty.

Dyrektor muzeum Stutthof
Uczestnicy uroczystości
Kompania Honorowa I Batalionu Zmechanizowanego w Lęborku
Delegacja dyrektorów szkół składa kwiaty pod Pomnikiem Ofiar.
Poczet sztandarowy naszej szkoły.
Poczet sztandarowy naszej szkoły i innych szkół.
Delegacje składają kwiaty pod Pomnikiem Ofiar.
Kompania Honorowa I Batalionu Zmechanizowanego w Lęborku
Uczniowie naszej szkoły podczas uroczystości.
Poczet sztandarowy. Uczniowie stoją ze sztandarem szkoły.
Uczestnicy uroczystości
Uczniowie stoją ze sztandarem szkoły.
Warta przy Pomniku Ofiar Marszu Śmierci