Wspólne ubieranie choinki

Akcja wspólnego ubierania choinki stała się tradycją naszej miejscowości. Pomysł ten kilka lat temu podsunął proboszcz parafii Łebień ks. Janusz Góral. Rada Sołecka zaangażowała się w tę akcję i rokrocznie organizuje ją wspólnie z Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu, Kołem Gospodyń Wiejskich z Łebienia i radną gminy Nowa Wieś Lęborska z okręgu Łebień Moniką Włusek.

3 grudnia 2021 roku w mroźne popołudnie odbyła się tegoroczna akcja ubierania choinki. Po frekwencji widać było, że projekt ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dzieci w trakcie zajęć plastycznych i technicznych oraz w przedszkolu przygotowały ozdoby na choinkę. Po wspólnej dekoracji nastąpił czas oświetlenia chwili. Radość dzieci, ale też i dorosłych była ogromna. Wspólnymi brawami, ale też i wspólnym śpiewem przywitaliśmy naszą choinkę. Uczniowie klas I-III przygotowali pod kierunkiem swoich nauczycieli program artystyczny ze śpiewem i tańcami.

Dorośli mieszkańcy – Rada Sołecka w Łebieniu z panem sołtysem Ryszardem Matakiem, Koło Gospodyń Wiejskich z panią Elżbietą Jeką i radną Moniką Włusek oraz Rada Rodziców z przewodniczącą Emilią Stanuch i jej mężem Robertem  (który zawsze włącza się w nasze akcje) przygotowali „coś dla ciała” czyli poczęstunek. Wszystkim bardzo dziękujemy i wierzymy, że w następnym roku będzie jeszcze więcej mieszkańców Łebienia, a choinka będzie :symbolem jedności” mieszkańców naszej miejscowości.

Dzieci chodzą po śniegu na placu przed szkołą
Grupa ludzi wspólnie ubiera choinkę
Troje dzieci stoi w czerwonych mikołajkowych czapkach
Grupa ludzi wspólnie ubiera choinkę