Zajęcia edukacyjne w Czołpinie

15 września, uczniowie klasy 6 i 7 wzięli udział w programie edukacyjnym pod nazwą „Nawigacja w Przyszłość, czyli lekcje z klimatem w Słowińskim Parku Narodowym”.

Uczniowie rozpoczęli wycieczkę od zwiedzenia Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie, który znajduje się w zabytkowym kompleksie Osady Latarników z końca XIX wieku. Największe wrażenie wywarła na wszystkich interaktywna ekspozycja przedstawiająca walory środowiska naturalnego Parku. Uczniowie obejrzeli również eksponaty dotyczące nawigacji, latarni pomorskich i ratownictwa morskiego.

Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych. Klasa 6 w lekcji pt. „ Poczuj zapach przyrody – jaka jakość?”, a klasa 7 pt. „Bałtyk marszczy czoło – czy grozi nam zalanie?”.

Lekcja w terenie
Zajęcia z uczniami na terenie parku
Uczniowie oglądają  drzewa
Uczniowie w drodze do muzeum