75 rocznica powstania Podziemnego Państwa Polskiego

Utworzono: 09-10-2014

9 października 2014 r. odbyła się w szkole uroczystość z okazji 75 rocznicy powstania Podziemnego Państwa Polskiego pod hasłem „My z niego wszyscy…”.Tym razem z prezentacją gościnnie wystąpili uczniowie Zespołu Szkół im. Męczenników Marszu Śmierci KL Stutthoff w Garczegorzu, którzy przybyli wraz z Panią dyrektor Alicją Guźniczak i nauczycielką historii Ireną Bednarczyk.

Uczniowie, nauczyciele i goście oglądając prezentację multimedialną i słuchając czytanych przez uczniów tekstów poznali okoliczności utworzenia Podziemnego Państwa Polskiego, jego działalność, a zwłaszcza akcje małego sabotażu. Wysłuchali hymnu Polski Podziemnej pt. „Naprzód do boju żołnierze” oraz wypowiedzi „O postawie młodego pokolenia i o patriotyzmie” p. Bolesława Lisowskiego, żołnierza AK, pseudonim „Sławek, a także wiązanki pieśni patriotycznych i wojskowych.

Dyrektor Zespołu Szkół w Łebieniu Krzysztof Wojtysiak gorąco podziękował młodzieży z Garczegorza za krzewienie postaw patriotycznych, a młodzież gromkimi brawami nagrodziła występy swoich koleżanek.

Grafika #0: 75 rocznica powstania Podziemnego Państwa Polskiego
Grafika #1: 75 rocznica powstania Podziemnego Państwa Polskiego