Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 - go Maja

Utworzono: 07-05-2014

Dnia 06.05.2014r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski uczniowie klas I-VI pod opieką nauczycielek Barbary Tuma i Marioli Wojtysiak przygotowali część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Uroczystość tę zainicjowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. Wszyscy uczniowie otrzymali możliwość przypomnienia sobie historii dotyczącej tego wydarzenia poprzez opowieści narratorów, scenkę w warsztacie szewskim oraz śpiew przepięknych pieśni patriotycznych. Rocznica ta po wielu latach przerwy obchodzona jest z dumą i poczuciem świadomości jej znaczenia dla naszego narodu. Świetna inscenizacja apelu sprawiła, że uczniowie oglądali ją z powagą i zaciekawieniem.

Grafika #0: Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 - go Maja
Grafika #1: Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 - go Maja